Aynı Vatandaş Sokağa Yine Kaya Döktü!

  • Albümün Tarihi: 5 Nisan 2020
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Bodrum’da geçtiğimiz yıl özel mülkü olduğu gerekçesiyle sokağa kaya döken vatandaş, aynı sokağı yine kaya dökerek trafiğe kapattı.

Aynı Vatandaş Sokağa Yine Kaya Döktü!

2019 yılının Mayıs ayında Türkbükü Bağarası 138 Sokak’ta bir vatandaş, kendi mülkü olduğu gerekçesiyle sokağın girişini büyük kayalar döktürerek trafiğe kapattı. İhbar üzerine bölgeye gelen zabıta ekipleri, sokak girişinin özel mülk olması dolayısıyla işlem yapamadı. Yetkililerin araya girmesiyle mülk sahibi kayaları kaldırmıştı. Geçen yıl sokağın caddeye bağlanacağı başka bir bağlantı yolunun açılacağı belirtilerek, soruna kalıcı çözüm bulunacağı da ifade edilmişti. 

Yetkililerin sözünü verdiği yeni bağlantı açılmayıp sorun kalıcı olarak çözülmeyince, birkaç gün önce aynı vatandaş özel mülkündeki sokağa yine büyük kayalar dökerek trafiğe kapattı. 

Bölgede yaşamını sürdüren Fatma Ayyıldız adlı vatandaş ise yaşananlardan dolayı mağdur olduklarını ifade ettiği sosyal medya açıklamasında şunları yazdı;

“Önemle ricamdır, okuyalım paylaşalım!!! Bu gördüğünüz kayaların olduğu yer bir taş ocağı falan değil arkadaşlar… Türkbükü’nde 138. sokağın girişi.. Yani 20 hane olan evimin sokağı.. 65 ile 86 yaş arası yaşlıların da bulunduğu ki birisi babam, kronik hastalığı olan onlarca kişi yaşıyor bu sokakta.. Sevgi pansiyon sahibi Ferit Akdemir’in arsa sahibi olduğu gerekçesiyle yolu sokağın girişinden kapatmıştır. Şartların korkutucu olduğu bu günlerde davranışa en küçüğünden en büyüğüne hiçbir mülki amir müdahale edememektedir.”

Hiç bir zorunlu ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını ifade eden Fatma Ayyıldız, 138. Sokakta yaşanacak her türlü olumsuzluktan Ferit Akdemir ve yetkililerin sorumlu olduğu dile getirdi. 

Bir Yorum Yazın