Hava Trafiği, Elektrik İletimi Aksadı!

  • Albümün Tarihi: 10 Mart 2020
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Bodrum’da dünden beri etkili olan yağışta metrekareye 26 kilogram yağış düştü.

Hava Trafiği, Elektrik İletimi Aksadı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce Muğla için sağanak yağış uyarısı yapılmıştı. Beklenen yağış, akşam saatlerinde etkili olmaya başladı. Sabah saatlerine kadar aralıklarla devam eden yağmurda metrekareye 26 kilogram yağış düştü. 

Zaman zaman şiddetini arttıran gök gürültülü sağanak yağış nedeniyle bazı noktalarda bölgesel elektrik kesintileri yaşandı. Turgutreis Mahallesi’nde Pazaryeri Caddesi’nde 2 saati aşkın bir süre kesik olan elektrik vatandaşın tepkisine neden oldu. 

Gök gürültülü sağanak yağış, hava trafiğinde de aksamalara sebep oldu. Milas-Bodrum Havalimanı’na akşam inecek uçakların gelişi, sabaha ertelendi.

Bodrum’da sabah saatlerinde çıkan gökkuşağı ise renkli görüntüler oluşturdu.  

VATANDAŞIN MAZGAL TEPKİSİ

Sağanak yağış esnasında cadde ve sokaklarda zaman zaman su birikintileri oluştu. Kıbrıs Şehitleri Caddesi Gümbet Kavşağı ile Jandarma Kavşağı arasındaki rampada yine bilindik manzaralar yaşandı. Yolda, kenara doğru eğimin olmaması sebebiyle yol kenarındaki mazgallara ulaşamayan su, Oasis AVM önüne kadar mazgala girmeden akıyor. 

Konu ile ilgili Kent Haber’e ulaşan bir vatandaş, “Konacık ışıklarına çıkarken Denetimli Serbestlik Müdürlüğü önündeki mazgallar hiçbir işe yaramıyor. Belediyeye durumu iletmeme rağmen Karayolları’nın bölgesi olduğu için onlara ilettiklerini söylediler. Ne gelen var, ne giden” dedi. 

Bir Yorum Yazın