Risk Grubundaki Çalışanlar İçin…

  • Albümün Tarihi: 5 Nisan 2020
  • Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş

Çin’in Wuhan şehrinde başlayarak dünyayı etkisine alan ve Türkiye’de de görülen koronavirüse karşı önlemler alınmaya devam ediliyor.

Risk Grubundaki Çalışanlar İçin...

Bodrum’da riskli grupta görev yapan sağlık personellerine Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi uygulama oteli, infaz koruma memurlarına ise Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi Pansiyonu ücretsiz olarak tahsis edildi.  

Sağlık çalışanlarının koronavirüs ile mücadelede en önemli aktörlerden olduğunu ifade eden Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz, personelin güvenli ve rahat bir ortamda konaklamasını sağladıklarını belirterek; “Mücadelenin en önemli aktörleri hiç şüphesiz sağlık personelimiz. Bu mücadeleyi yürütürken sağlık personelimiz aynı zamanda büyük risk ve tehdit altında. Bu riski ve tehdidi ailelerine taşımamak içinde evlerine gitmeme kararı alanlar var. Biz de Uygulama Otelini sağlık personelimize tahsis ettik. Sağlık personelimiz bu mücadeleyi büyük bir fedakarlıkla ailesinden uzak kalarak yapıyor. Biz de onlara faydalı olmayı düşündük. Hastanelerimizin başhekimliğinin onayı ile sağlık personelleri belirli günlerde uygulama otelimizde misafirimiz oluyor. Umarım rahat ederler. Mücadelelerinden dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. 
 
Benzer bir uygulamanın Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin pansiyonunda da gerçekleştirildiğini belirten Korkmaz; “Bodrum Cezaevi’nde görev yapan gardiyanlarımızı da öğrenci yurdumuzda ağırlıyoruz. Yaşanan gelişmeler doğrultusunda kurum olarak elimizden gelen tüm çalışmaları yapmaya hazırız” dedi. 

Bir Yorum Yazın